Järgmine sündmus
Lõikuspüha

Lõikuspüha 35 aastat Eesti Põllumajandusmuuseumi esimese püsinäituse avamisest 8. oktoober 2016 kell 11 – 16   Kava Näituste peamajas: 11 Vestlusring ja filmiprogramm „Tule ja meenuta muuseumi püsinäitustega seotut läbi aja!“ Külalised Peterburi Leivamuuseumist ja Lätist 12-14 Peanäitustemaja lektooriumis filmi muuseumi püsinäituste ajaloost 14 UUS dokumentaalfilm „Meie, Laia tänava ministrid“   Areenil: 12 – 12.15 […]

Pargi 4, Ülenurme, Tartumaa

Kalender
Tutvustav video
Uudised ja teated

MUUSEUM JA KOHVIK
Muuseum on avatud teisipäevast pühapäevani kell 10-18

Turismiinfokeskus-kohvik on avatud iga päev 10-18.

Laudas elavad ponid, eesti raskeveohobune, lehm, küülikud, kitsed, lambad ja vutid. Lauta on võimalik külastada iga päev kell 10-15.

Ponisõit ette tellimisel (738 3810 või epm@epm.ee)


inva-ikoonid

Eesti Põllumajandusmuuseum asub kolme kilomeetri kaugusel Tartust, endises Ülenurme mõisas. Puhkust ja hingekosutust pakuvad muruplatsid ja põline mõisapark. Külastajad võivad kaasa võtta piknikukorvi ja siin mõnusalt aega viita.

Loe edasi

Eesti Põllumajandusmuuseum on oma ala keskmuuseum, millel on oluline osa Eesti maakultuuri, põllumajandusliku tootmise, omandisuhete, põllumajandushariduse ja -teaduse jäädvustamisel, vastava ainese kogumisel, säilitamisel, uurimisel ja eksponeerimisel

Loe edasi

Eesti Põllumajandusmuuseumi kogud koosnevad enam kui 56000 museaalist. Lisaks erialane raamatukogu sisaldab enam kui 25000 säilikut. Eriti aktiivselt täiendati kogusid 1970. – 1980. aastatel. Põhilisteks kogumispiirkondadeks olid Viljandi, Pärnu, Paide ja Tartu rajoonid.

Loe edasi

Eesti Põllumajandusmuuseum on oma ala keskmuuseum, mille ülesandeks on maaelu ja põllumajanduse arengu võimalikult mitmekülgne jäädvustamine, säilitamine ja kogutu kättesaadavaks tegemine. Selle juurde kuulub materjali teaduslik analüüs, uurimistulemuste ja allikmaterjalide publitseerimine.

Loe edasi

reklaam